Серія освітніх лекцій про перейменування
Безперечно, особливого резонансу процес перейменування набув у зв’язку із набуттям чинності так званого «закону про декомунізацію». Однак, і до прийняття цього закону, за роки Незалежності України, назви вулиць, площ, проспектів та парків зазнавали змін — деяким повертали історичні назви, деяким присвоювали нові. Чому і кому важливі ці перейменування? Якою є політика упорядкування цього процесу на національному та місцевому рівнях?
Відповіді на ці питання та багато інших ви дізнайтесь, якщо завітаєте на наші освітні лекції. Фахові спеціалісти пояснять, що має на меті перейменування вулиць та чому варто більше дізнаватися про історію рідного міста.
Міський простір та його символічний вимір формують стратегію життєвих пріоритетів його мешканців, наповнюють особливим змістом та ціннісними орієнтирами. Тому розуміння що таке урбаноніми є невід'ємною складовою сучасного життя.
За цей час відбулась масштабна реформа, наслідком якої є очищення публічного простору від тоталітарної символіки, відхід від радянського минулого та його переосмислення. Проте не лише про це варто знати.
Звістка про ухвалення декомунізаційного пакету законів породила цілу низку маніпуляцій, міфів і страхів.
Спробуймо дати відповідь на найпоширеніші закиди, що лунають у пресі на адресу декомунізаційної ініціативи.